4 kwietnia klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Klasa 4a uczestniczyła w lekcji muzealnej: „Gród, Zamek, Pałac, Muzeum”. Lekcja była interesująca, przybliżyła nam historię Zamku Królewskiego od czasów swojego powstania do dzisiaj.
Dowiedzieliśmy się, jakie są różnice między grodem, zamkiem a pałacem, poznaliśmy znaczenie terminów związanych z tematem: gród, loch, wieża, baszta, palisada, sklepienie. Byliśmy w Piwnicy Zamkowej znajdującej się na najniższej kondygnacji Wieży Grodzkiej. Oglądaliśmy herby i gmerki, które zachowały się na ścianach pomieszczenia. Zwiedziliśmy Salę Wielką, Salę Tronową, Salę Rycerską oraz Salę Canaletta.

Klasa 4b wzięła udział w lekcji: „Motywy antyczne”. Duże wrażenie zrobiły na nas wspaniałe obrazy i rzeźby z królewskiej kolekcji, które wprowadziły nas w barwny świat mitologii. Lekcje w Zamku Królewskim były ciekawym spotkaniem z historią!

przyg. I. Kamińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *