W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty stomatologiczne prowadzone przez dyplomowaną higienistkę dentystyczną panią Dianę Dudę. W czasie zajęć dzieci poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów oraz zasady zdrowego odżywiania. Następnie za pomocą kamery wewnątrz ustnej dokładnie obejrzały stan zębów Smoka Bartosza. Po prelekcji nasi mali stomatolodzy mogli przystąpić do zajęć praktycznych wykonując przegląd, szczotkowanie, nitkowanie i lakierowanie zębów, czego uwieńczeniem było wykonanie prawdziwej plomby .
Na zakończenie każde dziecko otrzymało zestaw “małego dentysty”, aby móc przeprowadzić przegląd zębów u swoich najbliższych oraz dyplom ukończenia Akademii Stomatologicznej. Jesteśmy pewni, że teraz już każde dziecko będzie z uśmiechem  odwiedzało gabinet stomatologiczny.