Pamiętacie kim był Tezeusz? Tak, to ten przystojniak, który został najświetniejszym bohaterem Aten, bo zgładził Minotaura. Potwora, który był uwięziony w labiryncie i żywił się ludźmi, dlatego nie budził sympatii. Tezeuszowi pomogła zakochana w nim Ariadna. Podarowała mu nić, dzięki czemu mógł bezpiecznie wyjść z labiryntu.

Jak ta mitologiczna historia ma się do strony z aktualnościami szkoły? Ma się, ma. Mit o Tezeuszu i Ariadnie poznawali w ostatnim tygodniu uczniowie klasy 5a. Przy tej okazji, w piątek 25 marca, uczniowie podzieleni na grupy zaprojektowali własne labirynty, a później je wykleili na szkolnym korytarzu taśmą malarską. Praca połączona z zabawą przyniosła wspaniałe efekty. Obejrzyjcie!

przyg. D.Makówka-Pleta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *