Dnia 21 stycznia czterech uczniów naszej szkoły przeprowadziło wywiad z Panem Dariuszem Pietruchą, wiceburmistrzem miasta Marki. Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta w sali, w której na ogół odbywają się posiedzenia Rady Miasta. Po zakończonej rozmowie uczniowie zostali oprowadzeni po budynku Urzędu Miasta, a także zaproszeni do gabinetu burmistrza, pana Jacka Orycha, który wykonał wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe selfi.

Okazją do spotkania stały się obchody stulecia naszej szkoły. Pan Dariusz Pietrucha jest jej absolwentem. Naukę w podstawówce rozpoczął w roku 1971. Patryk Smółka, Oliwer Stachura, Filip i Tomasz Czochrowscy, uczestnicy innowacji polonistyczno-informatycznej Od tekstu do druku, pytali rozmówcę, m.in.: o ulubione przedmioty, najbardziej wymagających nauczycieli, uprawiane w szkole sporty, zawartość uczniowskiego plecaka w latach 70. i obowiązujący wówczas w szkole strój.

O tym wszystkim, a także o innych sekretach uczniowskiego życia w latach 70., będzie można przeczytać w wywiadzie przeprowadzonym przez młodych dziennikarzy z wiceburmistrzem, panem Dariuszem Pietruchą. Wywiad zostanie opublikowany na stronie naszej szkoły pod koniec lutego br. Zapraszamy do odwiedzania strony i czytania.

Dominika Makówka-Pleta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *