W październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadzone były w ramach programu “Szpital Ratownika Cegiełki”.
Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Miały okazję ćwiczyć między innymi układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz zgłaszanie wypadku. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Następnie dzieci pod czujnym okiem ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

przyg. M. Brym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *