1 września 2021 r. o godz. 10.00 na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego zgromadziły się delegacje klas wraz z wychowawcami oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. To szczególny rok z racji podwójnego jubileuszu: stulecia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 20-lecia nadania szkole imienia Prymasa Tysiąclecia.

Dopisali goście: Burmistrz miasta Marki p. Dariusz Pietrucha, przewodniczący Rady Miasta p. Paweł Pniewski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Dorota Karpińska, proboszcz parafii w Strudze, ksiądz Adam Żurad, radna i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, p. Agnieszka Lużyńska oraz radna – p. Urszula Paszkiewicz.

Zuzia Garnys, ucz. klasy 7b opowiedziała zgromadzonym niełatwe dzieje siedziby strużańskiej szkoły, Klara Sobolewska i Ostap Tkachuk – uczniowie klasy 3, złożyli naszej Stulatce wspaniałe życzenia, a Hania Kalinowska, ucz. kl. 8a, dołączyła piosenkę w muzycznym prezencie.

Burmistrz p. Dariusz Pietrucha w swoim przemówieniu wspominał szkolne lata jako były uczeń strużańskiej „piątki” szkoły i ojciec trójki uczniów, absolwentów naszej szkoły. Pani dyrektor, Elżbieta Piszcz podkreślając, że szkoła to przede wszystkim ludzie i kilkanaście pokoleń uczniów, wspomniała o nauczycielach naszej szkoły a jednocześnie jej absolwentach (to m.in. panie: Ewa Przetacka, Iwona Sienkiewicz, Edyta Szczepkowska, Katarzyna Pazio, Karolina Antoszkiewicz).

Posadzenie Dębu Jubileuszowego w pobliżu szkoły zakończyło uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

Wszystkiego najlepszego, nasza stulatko!

Uroczystość prowadziły uczennice klas 8: Martyna Kowalska i Natalia Stefankowska. W poczcie sztandarowym reprezentują szkołę w tym roku uczniowie klas 8: Weronika Lehutko i Maja Jaczewska oraz Oliwier Stolarczyk.

przyg. E. Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *