Szanowni Rodzice

Już wkrótce Państwa dzieci staną się przedszkolakami! To bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny. Bardzo zależy nam, aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu możliwie najlepiej, niezależnie od sytuacji.

Niestety w obecnej sytuacji nie będzie możliwe tradycyjne spotkanie adaptacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dlatego pierwsze dni pobytu w przedszkolu będą jednocześnie wprowadzeniem i pierwszym zetknięciem się z nowymi realiami. Zarówno dla dziecka jak i rodziców oznacza duże obciążenie emocjonalne. Dlatego kierujemy do Państwa przydatne naszym zdaniem porady dzięki którym trudny proces adaptacji może stać się łagodniejszy.

Aby ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu już teraz można zachęcać i motywować je do:

• Samodzielnego mycia rąk, korzystania z sedesu i używania papieru toaletowego; wycierania nosa w chusteczkę;
  • Samodzielnego ubierania się, zakładania tego, co potrafi, wkładania majteczek, skarpetek, kapci i bucików, rozpinania i zapinania guzików;
  • Samodzielnego zjadania posiłków;
  • Malowania farbami, rysowania kredkami, lepienia z plasteliny;
  • Chodzenia i nieużywania wózka;
  • Zdobywania doświadczeń społecznych w kontaktach z innymi dziećmi.

Już od pierwszych dni pobytu prosimy o zaopatrzenie dzieci w najpotrzebniejsze rzeczy:

• piżamka oraz komplet pościeli: kocyk, poduszka (jasiek) ubrana w poszewkę, spakowane w pokrowiec lub torbę,
  • woreczek z ubraniami na zmianę (minimum dwa pełne komplety ubranek),
  • kapcie.

Wszystkie wymienione rzeczy należy podpisać.

UWAGA!!!

W związku z zaleceniami sanepidu niestety dziecko nie może wnosić na teren przedszkola swoich domowych zabawek, zasada ta dotyczy także wszelkich innych rzeczy typu książeczki, pluszaki itp.

Szczegółowe informacje organizacyjne uzyskają Państwo na zebraniu. Odbędzie się ono w pierwszych dniach września (o ile sytuacja na to pozwoli).

przyg. M.Kaza