Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień…

21 marca, dzieci ubrały się w wiosenne kolory aby powitać nową porę roku. Tego dnia na dzieci w sali czekał list od Pani Wiosny z zadaniami i zagadkami do wykonania. Przedszkolaki poznały między innymi pierwsze oznaki wiosny, naśladowały podczas zabaw muzyczno-ruchowych zwierzątka, które można spotkać wiosną na łące. Dzieci wykonały również wiosenne prace plastyczne, które ozdobiły korytarz przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *