4 kwietnia 2024 odbyło się w naszej bibliotece pasowanie na czytelnika uczniów klas I.

Uczniowie klas pierwszych wysłuchali booktalkingu – opowieści o nowościach bibliotecznych wartych polecenia i przeznaczonych dla młodych odbiorców. Między innymi książki: E. Gravel “Fake newsy”, “Kra, kra, masakra”, M. T. Oldfield “Zlatan” i inne.

Klasa 5c przygotowała i przedstawiła teatrzyk “List w granatowej kopercie” na podstawie książki M. Szarf pod tym samym tytułem.

Testem umiejętności czytelniczych naszych pierwszaków było rozwiązanie rebusów i zagadki słownej. W związku z doskonałym wynikiem testu, nastąpił uroczysty moment pasowania na czytelnika.

Młodzi adepci sztuki czytelniczej zostali pasowani “Magiczną różą” i “Magicznym ołówkiem”. Uczniom został podarowany prezent od Instytutu Książki w ramach kampanii: “Mała książka – Wielki człowiek. Wyprawka dla pierwszoklasisty”. Wyprawka czytelnicza składała się z książki J. Bednarek “Wnuczka Antykwariusza” oraz broszury “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

przyg. A. Bartosiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *