Ogólnopolski projekt Europa i ja

Klasy 1b i 3a realizują projekt edukacyjny „Europa i ja”.  Uczestnicy w trakcie roku szkolnego poznają związane z danym krajem informacje, tradycje czy podstawy języka. Wśród zadań są też elementy tańca oraz kulinarne eksperymenty. Klasy same dostosowują kolejne aktywności i dzielą się nimi na grupie projektowej. Zadania spotykają się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów, gdyż każde następne, to dla nich namiastka podróży po Europie. Dzieci w ten sposób rozwijają swoją widzę o innych krajach, poznają nowe kultury i zwyczaje. Dla klasy 1b włoskie „Buon giorno” nie jest już tak obce jak kiedyś, zaś 3a z radością wita się hiszpańskim „hola”.  

Życzymy naszym uczniom, by po realizacji projektu, mogli odwołać się do poniższej sentencji….  

„Nawet najdalszą podróż, zaczyna się od pierwszego kroku” Lao-Tzu 

przyg. E. Tyska, M. Sokołowska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *