W dniach 29 – 30 września odbyła się ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. Celem akcji jest pokazanie mocy literatury i siły społeczności lokalnej.

W Bibliotece w Strudze odbyła się IV edycja tej czytelniczej imprezy. Dzięki połączeniu sił Biblioteki Szkolnej z filią Biblioteki Publicznej Miasta Marki mogliśmy naszym Czytelnikom zaoferować ciekawy program. O godz. 17.00 Studio Teatralne „Krak-Art” wystawiło przedstawienie „Dwie Dorotki”. Uśmiechy na twarzach małych i dorosłych widzów oraz gromkie oklaski najlepiej świadczyły o dobrym odbiorze teatrzyku.

Agnieszka Bartosiak przygotowała wyjątkowe warsztaty plastyczne. Przy trzech stanowiskach można było wykaligrafować swoje imię japońskim piórkiem do kaligrafii, „w cztery minuty na desce do krojenia chleba stworzyłam własna odbitkę” (cytat: p. D. Makówka-Pleta), i w końcu z pokruszonej kredki świecowej przypieczonej specjalnym żelazkiem wykonać wielobarwną zakładkę do książki.

Spójrzcie na zdjęcia, warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem!

Przy dużym stole w bibliotece, kawie, herbacie i cieście odbywały się nocne Polaków rozmowy o książkach i bieżących sprawach miasta, między innymi o głosowaniu na propozycje w Budżecie Obywatelskim. Dziś możemy przekazać bardzo dobrą informację: Propozycja p. U. Paszkiewicz i M. Cywińskiej „Teatrzyki dla dzieci – kulturka w Strudze” zdobyła największą liczbę głosów. Dziękujemy naszym Czytelnikom za liczne przybycie i udział w imprezie. Do zobaczenia!

przyg. E.Jałosińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *