W dniach 5-6 października 2023 roku świętowaliśmy w naszej szkole “Noc Bibliotek” pod hasłem “Absurd nie czytać”.

W czwartek 5 października uczniowie wszystkich klas 3 i klasy 4b wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Wojciechem Widłakiem autorem m. in. : “Pana Kuleczki” i “Wesołego Ryjka”. Dzięki pytaniom pisarza np.: “Co jest potrzebne, aby napisać książkę?”, “Skąd czerpać pomysły?” właściwie przez całe spotkanie trwała dyskusja z uczestnikami. Największe wrażenie na dzieciach zrobił odczytany przez autora fragment książki “Dwa serca anioła”.

Kolejną z imprez towarzyszących “Nocy Bibliotek” były warsztaty plastyczne “Kolorowe witraże”. Podczas zajęć uczestnicy malowali farbami do szkła kompozycje z kwiatów na pleksi i niezależnie od wieku stworzyli zaangażowane oraz ciekawe prace. Warsztaty prowadziła Agnieszka Bartosiak.

Po warsztatach odbyło się spotkanie z “Panem Poetą”. Dzieci brały udział w zabawach i animacjach promujących czytelnictwo.

“Nocy Bibliotek” towarzyszyła wystawa dotycząca twórczości Wisławy Szymborskiej oraz “Wystawa absurdalnych książek” i “W poszukiwaniu absurdalnych historii”.

Podobnie jak poprzednie tegoroczna edycja “Nocy Bibliotek” przygotowana była wspólnie z Filią Biblioteki Publicznej Miasta Marki (spotkanie z Wojciechem Widłakiem i “Panem Poetą”). Materiały plastyczne do przeprowadzenia zajęć i słodkości dla uczestników ufundowane były przez Zespół Szkół nr 2 w Markach.

Dziękujemy Anastazji Harashchenko z klasy 3a za podarowanie książki “Asiunia”, a wszystkim uczestnikom, rodzicom i opiekunom za wspaniałą atmosferę.                                 

Do zobaczenia za rok!!! Biblioteka w Strudze

przyg. A. Bartosiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *