W piątek 20 maja odbył się w naszej szkole 15-godzinny maraton matematyczny. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas ósmych, którzy mieli możliwość powtórzenia materiału z matematyki przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty. Pracowali w systemie 3 -godzinnych bloków podzielonych 20-minutowymi przerwami. W ciągu tych 15 godzin rozwiązywali zadania powtórzeniowe, karty pracy, arkusze egzaminacyjne oraz prezentowali przygotowane samodzielnie w domu materiały. Dzięki dużemu zaangażowaniu grupy oraz prowadzącemu zajęcia nauczycielowi udało się rozwiązać łącznie ponad 150 zadań ze wszystkich działów matematyki omawianych w klasach 7 i 8. W związku z tym zakończone równo o północy wydarzenie można z całą pewnością uznać za udane.

Organizator Maratonu Emil Jasiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *