Szpital Ratownika Cegiełki

„Człowiek uczy się całe życie”. W przedszkolu uczymy się różnych rzeczy! Takich, które będzie można wykorzystać w programach naukowych czy na studiach, ale również takich, co mogą bardzo nam się przydać w codziennym życiu. Naukę  pierwszej pomocy warto zacząć jak najwcześniej, są to przydatne i życiowe lekcje. Jak widać zainteresowanie dzieci takimi zajęciami jest ogromne. 
Szpital Ratownika Cegiełki to pilotażowy program edukacyjny w zakresie nauki zasad udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych dzieci. Cenna wiedza przekazana w fantastyczny sposób.
Od teraz przedszkolaki wiedzą jak opatrzyć ranę, czym jest pozycja bezpieczna, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie zadzwonić w razie potrzeby oraz jakie informacje przekazać.

przyg. M. Kaza