Omawianie lektury może być ekscytujące! Udowodnili to sobie uczniowie klasy V a, którzy stworzyli makiety Placu Broni, czyli najważniejszego miejsca na świecie dla bohaterów powieści pt. „Chłopcy z Placu Broni” węgierskiego pisarza Ferenca Molnara.

Na lekcji języka polskiego powstało pięć wspaniałych makiet wykonanych przez czteroosobowe zespoły. Praca nie należała do najłatwiejszych, ale jeśli się współpracuje, nie ma rzeczy niemożliwych! Dyskusje o tym jak rozmieścić sągi drewna, gdzie postawić szopę Słowaka i budę psa Hektora, czy na makiecie umieścić tylko figurki Nemeczka i Boki, czy jednak wszystkich chłopaków z Placu Broni, sprawiały, że temperatura lekcji była wysoka. Takie lekcje zapadają w pamięć na długo.

Wykonanie makiet kończyło cykl lekcji o lekturze, która przez wielu uczniów została uznana – obok „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa – za najciekawszą omawianą dotąd lekturę obowiązkową. Nic dziwnego, historia o przyjaźni, poświęceniu i walce o to, co się kocha rozpala wyobraźnię czytelników od ponad stu lat.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

przyg. D.Makówka-Pleta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *