W roku szkolnym 2022/2023, dwunastka chętnych uczniów z kl. 2d brała udział w Innowacji Pedagogicznej „Ciekawe dlaczego?” Wykonywaliśmy różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia, po wykonaniu, których uczniowie wyciągali wnioski, zachęcani byli do twórczego myślenia np. podczas budowania piramid i konstrukcji z żelków jako najtrwalszych budowli, malowania na mleku, tworząc tęczę na wodzie, robiąc ciecz nienewtonowską czy wykonując chemiczne jojo. Część zajęć związana była z wykorzystaniem nowych technologii: Photony wykorzystaliśmy do kodowania, nowoczesne mikroskopy do tworzenia własnych próbek i obserwacji, a długopisy 3D to tworzenia przestrzennych prac.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, szczególnie, że samodzielnie wykonywali doświadczenia i eksperymenty angażowali się we wszystkie zadania. Był to czas dobrej zabawy połączonej z nauką.

Przyg. A. Rzeczkowska   

                                                                                                               

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *