Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W minionym tygodniu obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Tegoroczne hasło brzmiało „Jesteśmy różni – jesteśmy razem“.

Na holu głównym powstała gazetka przygotowana przez koordynatorów oraz samych uczniów. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać historię dziecka z dysleksją czytając publikację „Czapka, lamy i kotomierz” J. Chmielewskiej (książeczka z serii „Bajki bez barier”) oraz posłuchać słuchowiska pt. „Miasteczko” R. Jędrzejewska-Wróbel nawiązującego do problemów wykluczenia, czyli hasła Dnia Świadomości Dysleksji.

Uczniowie wyruszyli także na trop sławnych dyslektyków oraz doskonale bawili się przy tworzeniu graficznych przedstawień słów z trudnościami ortograficznymi.

Dziękujemy!

Koordynatorzy

#dyslexiaday

#polskietowarzystwodysleksji

#jesteśmyróżnijesteśmyrazem

przyg. K.Czarnecka i E.Szczepkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *