Dzień Kubusia Puchatka

W środę 18 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka, poznaliśmy postać tego zacnego bohatera literatury dziecięcej, wysłuchaliśmy fragmentów bajek “Kubuś i przyjaciele”. Odbyły się zajęcia plastyczne, tańce oraz łamigłówki. Dodatkowo poznaliśmy tajemnice powstawania miodu – przysmaku łakomego Misia. Wszyscy wiemy jak ważne są pszczoły. Nasze przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat. A to dzięki warsztatom, które przybliżyły nam sposób funkcjonowania pszczół, ich wytwory oraz zadania pszczelarza. Dzieci zrobiły świece z wosku pszczelego, mogły założyć ubrania pszczelarza i poznać sprzęt, którego używa w swojej pracy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *