Jak co roku, NASK organizuje szereg wydarzeń związanych z Tygodniem Kodowania (CodeWeek), w tym roku przypada on na okres 9 – 24 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw!

Nasza szkoła właśnie zakończyła swój udział w tym wydarzeniu. W dniach 11 – 15 października na zajęciach edukacji informatycznej i informatyki uczniowie klas 3 – 6 uczestniczyli w warsztatach z kodowania, pracując w 3 lub 4-osobowych zespołach rozwiązywali zadania, zagadki i łamigłówki prowadzące do odkrywania algorytmów wykorzystując innowacyjną grę Scottie Go! oraz tablet. Scottie Go! to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania, zawiera 91 zadań podzielonych na 10 modułów. Mobilizuje ona do logicznego myślenia, buduje kompetencje potrzebne do pracy zespołowej i efektywnej realizacji projektów i jest świetną zabawą.

przyg. I.Konowska-Łypian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *