Pod tym hasłem Społeczność Zespołu Szkół Nr 2 obchodziła Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W tym roku inaczej niż zwykle uczciliśmy ten dzień, na przerwach przypominaliśmy sobie pieśni patriotyczne, przeprowadziliśmy sondę szkolną, która badała, czy uczniowie wiedzą czym jest Święto Niepodległości, co dla współczesnego nastolatka oznacza wolność, patriotyzm, zapraszamy do zapoznania się z materiałami.  

Nasza Szkoła wzięła również udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 we wszystkich klasach odśpiewany został hymn Polski. Wzięliśmy w ten sposób udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Ideą akcji jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów. 

Uczniowie i Nauczyciele ZS2 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *