W naszej szkole 4 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu tego dnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.

Uczniowie klasy 4a i 5b przygotowali piękną gazetkę na holu szkolnym, na której zamieścili informację i plakaty poszerzające wiedzę dzieci na temat autyzmu. Każdy uczeń miał również możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy ogromnych niebieskich skrzydłach motyla. Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, wychowawcy wyświetlili na zajęciach film obrazujący funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem.

przyg. N.Kłos