Dnia 21 czerwca w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego. Właściwie były trzy zakończenia. Pierwsze dla klas V-VIII, drugie dla klas III-IV i ostatnie dla klas I-II. Wszystkie uroczyste i radosne.

Na zakończeniu dla najstarszej grupy wiekowej najważniejszą chwilą było odebranie na forum szkoły świadectw z biało-czerwonym paskiem przez uczniów, którzy przez cały rok wytrwale pracowali i stawiali na zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności. Uczniów i uczennic, odbierających świadectwa z wyróżnieniem było aż 126! To świadczy o pracowitości i ambicjach młodzieży. Świadectwom towarzyszyły nagrody, które wręczali Dyrektor Szkoły – pani Elżbieta Piszcz oraz zaproszeni goście: Wiceburmistrz miasta Marki – pan Dariusz Pietrucha, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Magdalena Stachura oraz przedstawiciel Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego – pan Przemysław Lis. Odebrano także stypendia w trzech kategoriach. Najlepszą uczennicą w szkole została Lena Synowczyk z klasy VII a. Stypendium dla najlepszego absolwenta odebrała Zuzanna Węglowska z klasy VIII c, a dla najlepszego sportowca – Filip Pacholak z klasy VIII a. Gratulujemy!

Podniosłą chwilą było przekazanie pocztu sztandarowego przez uczniów klas ósmych uczniom klas siódmych oraz ślubowanie ósmoklasistów, już absolwentów naszej szkoły, na sztandar słowami Krucjaty miłości patrona szkoły, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Natomiast najbardziej wzruszającą chwilą było pożegnanie absolwentów – niejednej osobie obecnej wówczas w sali gimnastycznej zakręciła się w oku łza. Siódmoklasiści stanęli na wysokości zadania, obdarowując starszych kolegów upominkiem. Gabrysia Sajda z klasy VII c pięknie zaśpiewała piosenkę na pożegnanie, a młodsze koleżanki pod kierunkiem pana Mariusza Piętki przygotowały brawurowy pokaz akrobatyczny. Brawom dla wykonawców nie było końca. Ostatnie słowo podczas tego zakończenia należało do absolwentów – w wygłoszonym (nieco łamiącym się ze wzruszenia głosem) przemówieniu dziękowali wychowawcom, nauczycielom, dyrekcji i pracownikom szkoły.

Po części oficjalnej, wspaniale poprowadzonej przez Nikolę Maciejak (klasa VIIa) oraz Oliwiera Stachurę (klasa VII c), uczniowie udali się do sal na spotkania z wychowawcami, gdzie po odebraniu świadectw, krótkim pożegnaniu i przypomnieniu o zasadach bezpieczeństwa można było usłyszeć: wakacje 2024 czas zacząć!

Wszystkim życzymy pięknych, słonecznych, bezpiecznych i pełnych śmiechu wakacji. Niech to będzie czas relaksu i wypoczynku.

Przyg. D.Makówka-Pleta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *