Lekcje muzealne w Zamku Królewskim cieszą się nieodmiennie zasłużonym powodzeniem. 2 marca 2023 r. klasa 4c złożyła „Wizytę u króla”, uczestnicząc w lekcji muzealnej. Przechodziliśmy pokojami, przez które kroczyli oczekujący na audiencję u władcy i składaliśmy ukłony w sali tronowej. Gościliśmy w królewskiej garderobie, gabinecie, sypialni i w pokoju, gdzie władca odpoczywał oraz w jadalni, w której odbywały się słynne obiady czwartkowe króla Stanisława Poniatowskiego, czyli spotkania z ludźmi kultury. „Wizyta u króla” to bardzo ciekawa lekcja historii!

Klasa 4c ma za sobą prawdziwy maraton lekcji muzealnych. W tym roku byliśmy już w Muzeum Narodowym na zajęciach o królach i książętach Polski uwiecznionych na obrazach oraz w Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na zwiedzaniu ekspozycji połączonej z warsztatami z użyciem klocków Lego. Obydwie lekcje, jak i tę dzisiejszą w Zamku Królewskim serdecznie polecamy!

przyg. E. Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *