W dn. 12 czerwca br. 22 uczniów z klas 4-7 naszej szkoły odwiedziło Pałac Prezydencki. Uczniowie wzięli udział w międzypokoleniowym spotkaniu w ramach akcji „Głośne czytanie z seniorami” z udziałem Pierwszej Damy pani Agaty Kornhauser-Dudy.

O akcji opowiedziała inicjatorka programu, nauczycielka p. Alicja Gałęziowska, która przyjechała wraz ze swoimi uczniami z Nowego Sącza. W spotkaniu wzięli udział seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Nowym Sączu, seniorzy z Legionowa oraz nasi uczniowie. Słuchaliśmy fragmentów powieści „Tajemniczy ogród” F. Burnett czytanej również przez Panią Prezydentową, a nasi uczniowie brali udział w dyskusji. Spotkanie odbyło się w największej sali Pałacu – Sali Kolumnowej.

Wcześniej zwiedziliśmy Pałac, którego wnętrze bardzo nam się spodobało. Niecodzienną wizytę, która na pewno na długo zostanie w pamięci, zakończył obiad i miłe podarunki dla każdego uczestnika.  

Uczniowie odwiedzili Pałac Prezydencki wraz z p. dyrektor Elżbietą Piszcz i paniami: Katarzyną Skłudzką, Iwoną Kamińską i Ewą Wójcik.

Relacja z wydarzenia na stronie Pałacu w poniższym linku.

Głośne czytanie z seniorami. Międzypokoleniowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim \ Małżonka Prezydenta \ Aktywność \ Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

przyg. E. Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *