Delegacja ZS nr 2 oddała hołd bohaterom, którzy walczyli o Polskę. 

27 września o godz. 12.00 przed pomnikiem w Markach upamiętniającym walki żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu „Celków” przedstawiciele szkoły uczestniczyli w obchodach święta Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu polskiego. Następnie po wystąpieniach zastępcy Burmistrza Pawła Pniewskiego i prezesa seniora mareckiego OSP – Antoniego Widomskiego delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem a nasi uczniowie zapalili i złożyli znicze. Udział w wydarzeniu i spotkanie z gościem specjalnym kombatantem pułkownikiem Leopoldem Kielakiem było dla uczniów żywą lekcją historii. 

przyg. K.Winiarska-Jaroć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *