Dnia 11 listopada 2022 roku uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych w Markach. Poczet Sztandarowy naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy 8a w składzie: Gabriela Boguszewska, Zuzanna Frydryczak oraz Karol Werelich. O godzinie 18.00 zgromadziliśmy się przy pomniku X Powieszonych na Skwerze Pamięci Narodowej. Wciągnięciem flagi na maszt, odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęliśmy świętowanie 104. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Podczas obchodów przemówienia wygłosili: Burmistrz Miasta Marki, pan Jacek Orych oraz posłanka na Sejm RP pani Kinga Gajewska. Burmistrz w przemówieniu przypomniał, że wolna Ojczyzna to dar, ale i obowiązek: nasz i przyszłych pokoleń.

Kolejną częścią patriotycznej uroczystości było złożenie wieńców przez delegacje władz powiatowych, samorządowych, środowisk kombatanckich, nauczycielskich, harcerskich oraz klubów partyjnych. Uwieńczeniem tegorocznego spotkania było ułożenie biało-czerwonej flagi ze zniczy przez mieszkańców i harcerzy. Po zakończeniu obchodów Święta Niepodległości wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z zaproszenia na smaczny poczęstunek – wojskową grochówkę.

przyg. I. Kamińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *