Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zdrowe życie i pierwsza pomoc” skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Poprzez różnorodne aktywności edukacyjne, warsztaty i zabawy, uczniowie będą mieli okazję nauczyć się, jak dbać o swoje zdrowie, aktywnie spędzać czas i reagować w sytuacjach awaryjnych. Projekt łączy elementy edukacji zdrowotnej, fizycznej oraz pierwszej pomocy, tworząc holistyczne podejście do zdrowia i dobrostanu dzieci.

Projekt składa się z 10 zadań, które są realizowane w miesięcznych modułach tematycznych. Każde zadanie obejmuje określony zakres tematyczny związany z zdrowym stylem życia i pierwszą pomocą. Zadania te są różnorodne i obejmują zarówno teorię, jak i praktykę, co zapewnia wszechstronny rozwój dzieci.