Dnia 11 listopada 2021 roku uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych na Skwerze Pamięci Narodowej w Markach. Delegację naszej szkoły reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie:
Maja Jaczewska z klasy 8c, Nikola Kwiecień z klasy 8c oraz Mateusz Browarny z klasy 8c. Opiekę nad uczniami sprawowały: pani wicedyrektor, Grażyna Dokurno oraz pani Iwona Kamińska.

Na uroczystości zgromadzili się przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych, środowisk kombatanckich, harcerskich, nauczycielskich oraz mieszkańcy Marek.

Punktualnie, o godzinie 18.00 wprowadzono poczty sztandarowe, a potem wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. W podniosłym nastroju wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień. Burmistrz Miasta Marki, pan Jacek Orych podkreślił, że w tym radosnym dniu szczególnie wspominamy budowniczych naszej odrodzonej Ojczyzny.

W dalszej części spotkania delegacje złożyły kwiaty, wieńce i wiązanki przed pomnikiem – jako pierwsi hołd oddali kombatanci.

Uwieńczeniem patriotycznego wydarzenia było ułożenie z biało-czerwonych lampionów flagi Polski. Tradycyjnie już po uroczystości, uczestnicy mogli skorzystać z zaproszenia na pyszną wojskową grochówkę.

przyg. I.Kamińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *