Innowacja “Bądź kreatywny – szukaj własnych pomysłów”, ma charakter interdyscyplinarny, ale przede wszystkim dotyczy praktycznego działania dzieci. Nadrzędnym celem jest usprawnianie manualne oraz wdrażanie do kreatywnego twórczego działania i myślenia w życiu codziennym, zwiększenia kreatywności uczniów (zdolności do tworzenia nowej jakości) oraz pozytywnego myślenia. Ma za zadanie poprawę samopoczucia, wyciszenie, relaks oraz aspekt społeczny i wychowawczy. Sprawność manualna rozwijana jest w trakcie wykonywania codziennych czynności oraz działalności plastyczno- konstrukcyjnej. Wszelkie działania wymagające precyzyjnych ruchów dłoni doskonalą sprawność manualną, która ma wpływ na sprawność grafomotoryczną, a w rezultacie na powodzenie szkolne w zakresie opanowania trudnej sztuki pisania, rysowania i wykonywania precyzyjnych czynności.

Kreatywność odgrywa fundamentalną rolę w rozwoju dziecka, wpływając na wiele aspektów jego życia – od zdolności poznawczych, przez rozwój emocjonalny, aż po umiejętności społeczne. Rozwijanie kreatywności nie tylko stymuluje rozwój intelektualny, ale także pomaga przełamywać bariery komunikacyjne i emocjonalne. Kreatywność otwiera drzwi do nieskończonych możliwości w rozwoju dziecka.