18 maja 2022r. w naszej szkole odbył się III Marecki Turniej Szachowy.

Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Elżbieta Piszcz.

Celem turnieju było doskonalenie umiejętności gry w szachy, integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szachowych zaangażowanych w popularyzację gry w szachy na terenie miasta Marki.

W zawodach brali udział uczniowie klas II i III mareckich szkół podstawowych wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika. Sędzią głównym turnieju był arbiter Fide Robert Krasiewicz. Po rozegraniu wszystkich rund i podliczeniu punktów zostali wyłonieni zwycięzcy.

Wyniki drużynowe:

I m-ce SP Sióstr Rodziny Maryi

II m-ce SP nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920r.

III m-ce SP nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego

Kategoria klas II

I m-ce Tymoteusz Kluczewski SP Sióstr Rodziny Maryi

II m-ce Marcos Kordos SP Sióstr Rodziny Maryi

III m-ce Karol Wróbel SP Sióstr Rodziny Maryi

Kategoria klas III

I m-ce Wojciech Sąchocki SP 5

II m-ce Adrian Iwanicki Sióstr Rodziny Maryi

III m-ce Witold Pionnier SP Sióstr Rodziny Maryi

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, które wręczył Zastępca Burmistrza Miasta Marki Paweł Pniewski. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek.