Czy wiecie, że 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Języka Angielskiego?  Dzień ten uważa się za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira, angielskiego pisarza.

W tym dniu, w naszej szkole uczniowie z klasy VI c przygotowali pytania na temat zwyczajów i kultury krajów anglojęzycznych. W zamian za dobrą odpowiedź w języku angielskim uczniowie otrzymywali nagrody: voucher do wykorzystania na zajęciach języka angielskiego (podpowiedź na teście/ dodatkowy punkt na sprawdzianie) lub po prostu coś słodkiego.

Na zajęciach języka angielskiego uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki na temat języka angielskiego, odpowiedzieć na pytania w quizie na temat wiedzy o języku i kulturze oraz zagrać w językowo-kulturową grę planszową.

Zebraliśmy również odpowiedzi uczniów na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Angielski jest potrzebny w grach – do rozmowy z osobami z całego świata.
(Olek)

Angielski jest przydatny podczas wyjazdów za granicę.
(Amelka)

Angielski zawsze przydaje się w podróży.
(Pola)

It’s worth learning English because you can get a very good job.
(Julek)

Zespół języka angielskiego

przyg. N.Jarzynka-Świniarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *