19 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas drugich i trzecich. W rozgrywkach wzięło udział aż 36 młodych szachistów, którzy wcześniej wywalczyli awans w klasowych eliminacjach.
Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – klas II i III, rozgrywając 7 rund systemem szwajcarskim. Każda partia wymagała od uczestników skupienia, logicznego myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika oraz podejmowania trafnych decyzji pod presją czasu.
Po emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzców:
🏆 Klasy II
🥇 Filip K. (2e)
🥈 Antoni L. (2e)
🥉 Kacper J. (2b)
🏆 Klasy III
🥇 Franciszek J. (3b)
🥈 Franciszek S. (3b)
🥉 Jakub M. (3a)
Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji, wzajemnego szacunku i sportowej postawy. Uczestnicy nie tylko walczyli o zwycięstwo, ale także doskonalili koncentrację, cierpliwość, strategiczne myślenie oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi grze. Cieszy nas zaangażowanie wszystkich zawodników oraz ogromna pasja, z jaką podchodzili do każdej partii.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie medali dla zwycięzców oraz drobnych upominków w postaci breloczków z motywem figur szachowych dla wszystkich uczestników turnieju.
Gratulujemy laureatom i wszystkim zawodnikom! Jesteśmy dumni z Waszej determinacji, odwagi i szachowych umiejętności. Już nie możemy doczekać się kolejnych rozgrywek!
przyg. M. Brym


























