W środę 18 września uczniowie klasy 2b i 3c odwiedzili Centrum Folkloru Polskiego ”Karolin” w Otrębusach.  Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci, odbywały się w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć znajdującą się tam wystawę stałą, gdzie w salach dedykowanych poszczególnym regionom Polski zapoznawały się z instrumentami ludowymi, dotykały elementów strojów, słuchały fragmentów utworów muzycznych, , sprawdzały, jak ciężka jest suknia, w której tańczyły kobiety itp. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach plastycznych pt. „Grajki-przeszkadzajki”, podczas których wykonywały prosty instrument muzyczny z łatwo dostępnych materiałów i ozdabiały go w ludowe wzory.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika i z zaangażowaniem pracowali podczas warsztatów. To była ciekawa lekcja dotycząca ludowych tradycji.

Przyg. M. Szymanik