11 października 2024 r. odbyła się w naszej Szkole Noc Bibliotek, współorganizowana tradycyjnie z Filią Biblioteki Publicznej Miasta Marki w Strudze. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: “Moc Bibliotek” i program przygotowany przez nas odnosił się do siły biblioteki.

Przeprowadziłyśmy trzy warsztaty, grę terenową i przygotowałyśmy wystawę książek.

Kilkadziesiąt osób ozdobiło ok. 20 kg. kamieni podczas warsztatów “MOC kamienia”.

Trzydzieści toreb ozdobionych technika transferu i flamastrami akrylowymi ucieszyło uczestników warsztatów “MOC-ne torby na książki i nie tylko”.

“SUPER MOCE BIBLIOTEKI” ujawniły się na zakładkach wykonanych techniką kolażu. I tu musimy się przyznać, że wzruszyłyśmy się oglądając Wasze zakładki. Dziękujemy za życzliwość i zaufanie.

Grą terenową – “MOC WRAŻEŃ” – zamierzałyśmy przeprowadzić po pięknym terenie wokół Szkoły. Trochę przestraszyła nas jesienna aura i osiem trzyosobowych zespołów (czasem większych) “przemierzyło” kilkaset metrów po budynku szkoły kierując się “wskazówkami” i rozwiązało pięć niełatwych zadań. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety.

I na koniec – wystawa “MOCnych Książek”. Mocnych? Czyli jakich? Przyciągających siłą opowieści, humorem, wzruszeniem i ilością wrażeń, które zostają po ich przeczytaniu. Więcej #polkazksiazkamizs2marki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Nocy Bibliotek, Radzie Rodziców za zakup toreb na imprezę, Zespołowi Szkół nr 2 za ciastka.

Do zobaczenia za rok!