W imieniu Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha zapraszamy nauczycieli i rodziców dzieci w wieku 3 -14 lat na cykl warsztatów POZYTYWNA DYSYCPLINA z elementami Self-Reg oraz Porozumienia bez Przemocy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, warsztaty finansowane są ze środków Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.

W trakcie cyklu warsztatów:

• Dowiecie się o podstawowych założeniach Pozytywnej Dyscypliny
  • zobaczycie, co to znaczy być uprzejmym i stanowczym rodzicem/wychowawcą
  • przyjrzycie się karom i nagrodom, które nie są rekomendowane w proponowanym podejściu wychowawczym
  • porozmawiamy również o tym, co stoi za zachowaniem dzieci i dorosłych, poznamy błędne strategie zachowania
  • będziemy mówić o samoregulacji
  • będziemy zastanawiać się, co to znaczy być dobrym rodzicem/wychowawcą

Warsztaty prowadzone będą przez zespół Fundacji TA SZANSA, certyfikowane trenerki Pozytywnej Dyscypliny, osoby z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym, które łącznie przepracowały co najmniej 5 tyś godzin. Szkolenie kończy się otrzymaniem certyfikatu.

LOKALIZACJA I TERMINY:

Zespół Szkół Nr 2 – ul. Wczasowa 5

Grupa 1 Soboty godz. 9.30-13.00. Terminy: 21, 28 września oraz 5, 12, 19, 26 października

Grupa 2 Czwartki godz. 17.30-21.00. Terminy: 26 września, 3, 10, 17, 24 października oraz 7 listopada

Więcej informacji na www.marki.pl